Kamerové systémy

Kamerový systém (CCTV - Closed Circuit Television) tiež nazývaný priemyselná televízia slúži na monitorovanie verejných priestorov (obchodné domy, dopravné prostriedky, ulice) a zamedzenie krádeži, vandalizmu a násilných činov. Kamerový systém sa často využíva aj v priemysle na diaľkové sledovanie automatizovaných procesov.

Kamerový systém

V súčasnosti je kamerový systém hojne využívaný na ochranu a zabezpečenie osobného majetku, rodinných domov, garáži a priemyselných objektov. Často tvorí súčasť elektronických zabezpečovacích systémov.

  • Kamerový systém - otočná kamera
  • Kamerový systém - kamera s osvetlením
  • Kamerový systém - kamera s vyhrievaným krytom

Kamerový systém je tvorený farebnými digitálnymi kamerami, ktoré prenášajú záznam obrazu do digitálneho záznamníka alebo na web server. Záznamník obraz spracuje a archivuje podľa požiadaviek klienta. Pre otočné kamery môžeme použiť ovládač a naprogramovať trasu kamery v časovej slučke alebo nastaviť +/- priblíženie objektívu. Každý záznam obrazu je možné sledovať na monitore online. Pre kamery na vonkajšie použitie sa využívajú držiaky a kryty proti poveternostným vplyvom a vandalizmu.